DDTT

DDTT

DDTT | len tak...

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
ddtt
vsjo v pariadku
 
tmiro | 23.11.2021 01:07

Skurvene ochranári! Ako to tu zničili!!


DDTT
DDTT | 23.11.2021 10:42

Jasné, že ochranári, kto iný!


tmiro | 23.11.2021 11:12

To je True story. Predstav si ortofoto napr 5x5 km. V strede chránená nedotknutá dolina, pekne zelená a zalesnena 1x3 km. Všade okolo suché alebo vyrubane stromy, zničené lykožrútom.
Pointa.
Vo víchrici veľa stromov padlo. Ochranári vybojovali, že aspoň ten najvyšší stupeň ochrany zostane nedotknuty. Z ostatného územia sa vyvážali padnute stromy a rubali vzdy každý rok ďalšie napadnuté na pomedzi holiny a zvyšného ešte zalesneneho územia. Po napr 10 rokoch bol výsledok, že všetky kopce zostali hole, pripadne s poslednými vyschnutými stromami. Okrem zelenej zregenerovanej doliny odkiaľ sa kalamita nevyvazala.
Lesníci túto fotku úplne vážne používali ako argument, na ktorom vysvetľovali, ako im to ti skurveni ochranári rozjebali.
Z nevytazenej kalamity v doline sa lykožrút rozšíril aj na hraničné územie, kde popadané stromy vyťažili. Tak vyrubali aj ten suchý zvyšok a zostali hole miesta. Ďalší rok ochoreli stromu blízko holeho územia a tak ich vyrubali. Ďalší rok boli znova napadnuté ďalšie stromy na hranici holých miest ale už čím ďalej od doliny atď...
Až nakoniec lesníci sa sťažovali verejnosti a ukazovali letecke snímky holých kopcov, že aha toto všetko sme museli vyrubat, kvôli tým skurvenym ochranárom, lebo prvý rok po kalamite sa šíril kôrovec odtiaľto z tejto zelenej doliny, ktorú sme nemohli vyrubat....


DDTT
DDTT | 23.11.2021 12:55

Kôrovec nenapadá zdravé stromy, len stromy oslabené. Stromy boli oslabené hlavne klimatickou zmenou, teplom, suchom.
Najviac sa lesu pomôže tak, že sa popadané stromy nechajú v lese, narastie nový les, aj bez lesníkov, lepší než ten predtým.
Ale lykožrút nevysvetľuje, prečo vo veľkom rúbu buky.
Tu ale ide o vyhlásenie lesníkom, že vraj lesov je stále rovnako. oni totiž do výmery lesov samozrejme započítavajú aj tie vyrúbané holiny, akoby to bol funkčný les. Podľa tejto ich "metodiky" vlastne môžu vyrúbať všetko a nič sa nezmení.


 
Nie ste prihlásený, pre pridavanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader